Wypadek autonomicznego Ubera

Na drogach jeździ coraz więcej autonomicznych samochodów. W marcu okazało się, że nie są one jednak aż tak bezpieczne jak do tej pory były przedstawiane. Autonomiczny samochód Ubera potrącił pieszą ze skutkiem śmiertelnym.

W aucie znajdował się kierowca ubezpieczający samochód jadący w trybie autonomicznym, ale niestety zbyt późno zauważył on pieszą przechodzącą przez ulicę w nieoznakowanym miejscu. W serwisie YouTube można zobaczyć nagranie tuż sprzed wypadku. Wypadek miał miejsce w nocy, gdy na ulicy było bardzo ciemno. Na nagraniu widać, że piesza staje się widoczna dla kierowcy dosłownie ułamek sekundy przed wypadkiem i reakcja kierowcy jest zbyt późna.

Ta tragiczna sytuacja budzi jednak kontrowersje, gdyż auto wyposażone było nie tylko w kamerę, ale także w Lidar, który powinien był wykryć pieszą wcześniej i zareagować. Wyniki ustaleń dotyczących tego jak konkretnie możliwe było, że auto nie zareagowało może wpłynąć na całą branżę i przede wszystkim jej postrzeganie przez opinię publiczną.

Gdy pojawią się nowe informacje, znajdziecie je również tutaj.