Wypadek autonomicznego Ubera

Na drogach jeździ coraz więcej autonomicznych samochodów. W marcu okazało się, że nie są one jednak aż tak bezpieczne jak do tej pory były przedstawiane. Autonomiczny samochód Ubera potrącił pieszą ze skutkiem śmiertelnym.

W aucie znajdował się kierowca ubezpieczający samochód jadący w trybie autonomicznym, ale niestety zbyt późno zauważył on pieszą przechodzącą przez ulicę w nieoznakowanym miejscu. W serwisie YouTube można zobaczyć nagranie tuż sprzed wypadku. Wypadek miał miejsce w nocy, gdy na ulicy było bardzo ciemno. Na nagraniu widać, że piesza staje się widoczna dla kierowcy dosłownie ułamek sekundy przed wypadkiem i reakcja kierowcy jest zbyt późna.

Ta tragiczna sytuacja budzi jednak kontrowersje, gdyż auto wyposażone było nie tylko w kamerę, ale także w Lidar, który powinien był wykryć pieszą wcześniej i zareagować. Wyniki ustaleń dotyczących tego jak konkretnie możliwe było, że auto nie zareagowało może wpłynąć na całą branżę i przede wszystkim jej postrzeganie przez opinię publiczną.

Gdy pojawią się nowe informacje, znajdziecie je również tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *