Bieganie jako sposób na trening współpracy

Zastanawiasz się jak w efektywny sposób budować w Twojej firmie poczucie wspólnoty, odpowiedzialności za wyznaczony cel a wreszcie współpracy? Istniej wiele metod i technik, ale tak długo, jak długo szkolenia pozostają wyłącznie suchymi faktami, nie ma możliwości sprawić by pracownicy poczuli między sobą więź. Naturalnie imprezy firmowy sprzyjają nawiązywaniu relacji, jednak pytanie brzmi, czy nawiązanie prywatnej relacji ma przełożenie na relacje biznesowe? Może warto porzucić utarte ścieżki i poszukać nowych możliwości i rozwiązań?

 

Ciekawym sposobem na budowanie poczucia odpowiedzialności za wspólny cel są treningi biegowe. Są to specjalne zajęcia organizowane dla przedsiębiorstw w ramach, których pracownicy ćwiczą bieganie. Z jednej strony taki trening może stać się elementem pakietu socjalnego oferowanego przez firmę, z drugiej jeśli pracownicy będą wspólnie ćwiczyć, wezmą udział w jednym z coraz popularniejszych buissnes run i pobiegną w sztafecie siłą rzeczy będą musieli się nauczyć dobrej współpracy między sobą, co może przynieść efekty także na gruncie firmowym. Dokładnie o warunkach oferty biegania dla firmy można przeczytać tutaj – treningi biegowe dla firm.

Oferowanie pracownikom treningów biegowych w ramach pakietu socjalnego przynosi także korzyści typowo medyczne. Badania dowodzą, że osoby uprawiające sporty rzadziej chorują i są bardziej odporne na stres. Uprawianie sportu pozwala się uwolnić od stresów. Jest to jeden z powodów, dla których coraz liczniejsza grupa osób uprawia codzienny jogging.

Zatem jeśli zastanawiasz się nad sposobem budowania więzi między pracownikami, jeśli chcesz wpłynąć na polepszenie ich stosunków oraz jakości ich współpracy warto rozważyć dodanie do pakietu benefitów oferowanych przez firmę także treningi biegowe. Dzięki temu Twoi pracownicy zanim się spostrzegą mogą osiągnąć efekty, których nie dało żadne wcześniejsze, teoretyczne szkolenie. Jest to rozwiązanie nietypowe, ale wszak takie bywają najlepsze.