Fidget spinner i astronauci

Czym jest fidget spinner (FS) wie już dziś chyba prawie każde dziecko i prawie każdy nauczyciel. Osoby, które już dawno przestały mieć kontakt ze szkołą, a jeszcze nie mają dzieci (lub ich dzieci są już odpowiednio wyrośnięte), mogło jednak ominąć szaleństwo „spinningu” / „spinnowania” / „kręcenia spinnerem” (?). Szaleństwo to nie ominęło jednak astronautów z NASA.

Na jednym z filmików przesłanym wprost z kosmosu możemy zobaczyć jakie cuda wyczyniają astronauci z ową zabaweczką.

Trzeba przyznać, że wygląda jakby się dobrze bawili.

Jeżeli więc jeszcze nie bawiliście się FS, to może po tym filmiku się na to zdecydujecie. A jeżeli wciąż nie rozumiecie o co chodzi z tym szaleństwem, no to cóż – pewnie za kilka miesięcy nikt już nie będzie o FS pamiętał i będziecie mieli szansę załapać się na kolejną super zabawkę, która będzie wychwalana przez dzieci i wyklinana przez nauczycieli.

Biorąc pod uwagę, że FS podobno został opatentowany już w 1993 roku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kolejna zabawka już gdzieś tam powoli przedziera się do mainstreamu.

Tymczasem, przyjemnego spinnowania spinnerom (naprawdę nie wiem jak się to po polsku mówi) i dużo cierpliwości całej reszcie 😉