Obiekt idealny na konferencje

Konferencje wyjazdowe są idealnym sposobem na zdobywanie wiedzy, a także pozwalają na zawieranie znajomości i pogłębianie więzi. Konferencja, która trwa kilka dni jest jednak sporym wyzwaniem organizacyjnym i wie to każdy, kto chociaż raz miał z tym do czynienia. Organizację konferencji najlepiej rozpocząć od przygotowania planu tego, co koniecznie powinno być zrobione. Obowiązkowym punktem na liście jest wybranie obiektu, w którym taka konferencja będzie miała miejsce.

W centrum miasta czy na peryferiach?

To pierwsza, podstawowa decyzja, jaką będziemy musieli podjąć. Wiele pięknych obiektów jest zlokalizowanych w centrum miasta, jednakże atrakcyjną możliwością jest też wyjazd do jakiegoś ciekawego miejsca, które będzie odrobinę oddalone od siedziby firmy. W pięknym otoczeniu przyrody można nie tylko zaznać spokoju bez miejskiego zgiełku, ale też można zorganizować imprezę integracyjną na świeżym powietrzu, co powinno stanowić dla uczestników niemałą atrakcję. Jeśli wybrany hotel na konferencje nie będzie aż tak daleko, możemy zaproponować uczestnikom dojazd na miejsce wynajętym autokarem. Oczywiście, trzeba też sprawdzić, czy hotel dysponuje odpowiednią ilością miejsc parkingowych dla tych uczestników, którzy jednak będą woleli z różnych względów pojawić się na miejscu własnym samochodem. Ciekawym obiektem, który zlokalizowany jest w malowniczym otoczeniu przyrody i do którego przylega zbiornik wodny jest Grand Chotowa nieopodal Dębicy. To świetna lokalizacja dla firm mających swoją siedzibę w Krakowie lub Rzeszowie.

Ważne udogodnienia dla gości

Konferencje mają to do siebie, że trwają długo i są skupione wokół jednej sali. Konieczne jest więc zorganizowanie przerw kawowych, a także pełne wyżywienie dla uczestników. Same sale konferencyjne swoją wielkością muszą być dostosowane do liczby uczestników. Czasem, w przypadku niektórych eventów dobrze sprawdza się równoczesne zaplanowanie spotkań i wykładów w dwóch salkach. Uczestnicy mając do dyspozycji plan spotkań mogą wybierać interesujące ich pozycje. Sale oczywiście powinny być klimatyzowane, co docenimy w szczególności w upalne lato. Dobrze, aby na salce było odpowiednie nagłośnienie, a także sprzęt elektroniczny taki jak chociażby projektor. Wystrój hotelu, a także pokoje, w których nocować będą uczestnicy również powinny być estetyczne oraz charakteryzować się wysokim standardem. W końcu, całe wydarzenie będzie też postrzegane przez pryzmat miejsca, w którym będzie się miało odbyć.