Zasady inwentaryzacji aptek

Każda inwentaryzacja corocznie dostarcza dużych problemów podmiotom gospodarczym. Służy ona ustalenia jaki jest rzeczywisty stan różnych zapasów danego magazynu i ma na celu porównanie danych ewidencyjnych z ich faktycznym stanem. Jak radzą sobie z tym apteki? Czy inwentaryzacje aptek są męczące z perspektywy kierownika takiego miejsca? Niestety wymogi polskiego prawa bilansowego są nieubłagane i niczego nie da się odłożyć w czasie. Inwentaryzacje dla firm nie muszą koniecznie jednak oznaczać samych negatywnych doświadczeń.

To dobra forma wewnętrznej kontroli z perspektywy apteki, świetnie sprawdza się przy określaniu stanu fizycznego i ilościowego majątku. Ma też tą istotną zaletę, że pomaga wykryć niepotrzebne już nikomu przeterminowane leki, co jest ważne w kontekście wiarygodności apteki i zdrowia jej klientów. Inwentaryzacje aptek powinny odbywać się regularnie jak to tylko możliwe, a podstawową jednostką w tym przypadku jest rok obrotowy. Inwentaryzacje dla firm mogą się odbywać w przedziale od 3 miesięcy w tył do 15 dni w przód od ostatniego dnia wspomnianego roku obrotowego.

Świetnym pomysłem dla aptek wydaje się firma inwentaryzacyjna znająca się na swoim fachu i przyspieszająca całą operację. Odbywa się to z oszczędnością czasu i pieniędzy danej placówki. Zwiększa ona dokładność całego procesu. Odpowiednio wykwalifikowany personal i wszelki potrzebny sprzęt jest z całą pewnością wart zatrudnienia.

Firma inwentaryzacyjna działa zgodnie z zamierzoną specyfikacją i konkretnymi potrzebami danej apteki. Ustalanie jaki jest rzeczywisty stan zapasów w konkretnym magazynie odbywa się nawet w ciągu jednego dnia, ewentualnie w godzinach nocnych. W zależności jak pasuje to kierownikowi apteki. Specjaliści mają rozróżnienie we wszelkich rodzajach liczenia produktów: ułamkowe, pojedyncze czy ilościowe. Wyniki są otrzymywane w zasadzie natychmiastowo, bez zbędnego okresu oczekiwania. W załączniku otrzymujemy wszelkie przydatne dodatkowe raporty. W przypadku stresujących rokrocznych inwentaryzacji takie rozwiązanie brzmi jak zbawienie.

https://www.ben-sol.pl/