Jak duża jest ogólnoświatowa sieć internetowa?

Wielkość internetu można rozpatrywać na wielu różnych płaszczyznach. O wielkości internetu mówią takie wskaźniki jak liczba indywidualnych użytkowników; czas spędzany przez użytkowników w internecie; liczba rejestracji domen internetowych; liczba zdjęć, utworów muzycznych, filmów znajdujących się w internecie; łączna pamięć komputerów podpiętych do sieci, etc.

No to jak duża jest ta sieć?

google-485611_1280

Szacuje się, że w sieci jest około 4 miliardy stron internetowych.
Ponad miliard osób korzysta z Facebooka.
W każdej sekundzie ludzie produkują około 6 000 tweetów i zadają ponad 40 000 zapytań w Google.

Sieć ta jest tak wielka, że nie ma najmniejszej szansy na to, żebyśmy odwiedzili w przeciągu najbliższych stu lat wszystkie te strony internetowe, bo nawet gdybyśmy chcieli spędzić 1 sekundę na jednej stronie, to zajęłoby to nam ponad 120 lat… Nie ma też szans, żebyśmy przeczytali te wszystkie tweety, posty, etc.

I choć sieć jest tak wielka, większość z nas prawdopodobnie korzysta z zaledwie kilku – kilkunastu stron internetowych. Najprawdopodobniej są to: Google, Wikipedia, Facebook, Instagram, jakaś gazeta, jakiś portal z filmami/serialami, jakiś portal z informacjami o lokalnych wydarzeniach sportowych/kulturalnych i kilka stron naszych znajomych… i to nam wystarcza.

Ale dobrze wiedzieć, że „świat” jest dużo większy i jakbyśmy chcieli…