Zastosowania tablicy magnetycznej suchościeralnej

Tablice wszelkiej maści od paruset lat stanowią podstawową pomoc naukową wszystkim nauczycielom i naukowcom z całego świata. Tablice to niesamowite narzędzie, które jest przez nas na co dzień niedoceniane z uwagi na swoją powszechność. Nie powinno tak być! Pojawiły się nowoczesne rozwiązania, które zwiększył czytelność i dostępność tablic. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem ich w przeróżnych środowiskach. Może to być uniwersytet, uczelnia szkoła – czyli zastosowanie naukowe.

 

Jednak nie docenia się ich w wychowaniu dzieci w samym domu, może to być także niezwykła pomoc w zapisywaniu najpotrzebniejszych notatek np. w kuchni (lista zakupów czy domowych obowiązków). Omówmy szczegółowo, gdzie tablice magnetyczne suchościeralne mogą być z powodzeniem wykorzystywane. W końcu to narzędzie kosztuje tak niewiele, a nawet w dobie komputerów i rozwiniętej technologii daje niesamowite pole do popisu!


Tablica magnetyczna w biurze – centrum informacji i pomoc w szkoleniach

 

Tablice magnetyczne suchościeralne są wielozadaniowymi przedmiotami, które m.in. sprawdzą się w biurze. Może to być zarówno ogromny open-space czy nawet parosobowa firma. Dzięki tablicom team-leaderzy mogą zapisać najważniejsze cele w ciągu dnia czy najnowsze wytyczne od kierownictwa. W ten sposób w widocznym miejscu tablica informuje na bieżąco o postępie prac. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że istnieją już narzędzi a z listami zadań (Google czy Trello) i nie jest potrzebna klasyczna tablica. Jednak sam fakt obecności tablicy, gdzie każdy dostrzega postęp prac, jest tutaj kluczowy, jeśli chodzi o motywację całego zespołu. Co więcej, tablica może zostać wykorzystana np. do regularnie przecież odbywających się szkoleń. Pracownicy w ten sposób mają do dyspozycji idealne narzędzie do wizualizacji danych zagadnień. Warto także zagłębić się w sam podział tablic. Tablice mobilne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w firmie, jako że dzięki ułatwionemu przemieszczaniu i regulacji wysokości są dostosowane do każdego budynku.

 

Tablice jezdne i flipcharty- lider mobilności i niezawodności

 

Nie każdy potrzebuje tablicy ściennej, która jednak ma pewne ograniczenia (przede wszystkim brak możliwości zmiany pozycji tablicy). Istnieją także tablice tablice szklane, które są prezentują się świetnie – wizualnie na pewno lepiej niż klasycznie białe odpowiedniki. Mamy także możliwość dobrania koloru z szerokiej palety przedstawionej przez producenta. Niestety takie tablice siłą rzeczy mają trochę mniejszą widoczność i czytelność zapisywanych rzeczy. Co prawda jest możliwość kupna przeźroczystej wersji, ale nie w każdym pomieszczeniu się ona sprawdzi (dużo zależy od oświetlenia i kolorystyki sali).

 

Tablica w domu? Zapisz notatki i obowiązki domowe na stylowej mini-tablicy

 

Tablica biała suchościeralna jest o tyle wspaniałym narzędziem, że można ją zamontować w pokoju dziecięcym bez zamartwiania się o groźne zabrudzenia. Tablica z łatwością może być wyczyszczona przez suchą gąbkę czy szmatkę. Na rynku pojawia się także coraz więcej kolorów markerów. To sprawia, że dzieciaki z wielką chęcią wykorzystają tablice jako miejsce na kreatywne rysunki czy może notatki do szkoły. Drugą opcją jest zakup małej tablicy do zapisywania najbardziej potrzebnych rzeczy np. listy zakupów czy obowiązków domowych.